Översiktsschema VT 2016

Måndagar

10.30-11.30 Mamma-Baby Yoga, (sluten kurs), Monika (Jasmine)

12-13 Vinyasa Yoga, Katja (Hibiscus)

12-13 Yoga Nidra Destress & Restore,  Monika (Jasmine)

17.30-18.45 Gravidyoga, (sluten kurs), Edita (Hibiscus)

19.00-20.15 Yin Yoga för Alla Nivåer, Edita (Hibiscus)

17.30-18.45 Ashtanga Yoga Grundkurs, Bengt (jasmine)

17.30-18.45 Hatha Yoga Grundkurs, Kimiko (Lotus)

19.00-20.15 Meditation & Pranayama Grundkurs, Kimiko (Lotus)  

19-20.30 Ashtanga Yoga Första Serien, Bengt (Jasmine)

 

Tisdagar

8.15-9.15 Hatha Flow för alla Nivåer, Edita (Hibiscus)

10-11.15 Mjuk Hatha Yoga, även för seniorer Edita (Hibiscus)

12-13 The Daily Energy Routine (energirutinen) för alla Nivåer, Paola (Jasmine)

12-13 Vinyasa Flow för alla Nivåer,  Katja (Hibiscus)

17.15-18.45 Mediyoga Fortsättning, Paola (Hibiscus)

17.30-18.45  Gravidyoga (sluten kurs) Monika (Jasmine)

19.00-20.30 Mediyoga Grundkurs (sluten kurs) Gunilla (Hibiscus)

19.00-20.30 Hatha Flow & Meditation för Alla Nivåer, Monika (Jasmine)

17.30-18.45 Vinyasa Flow för Alla Nivåer, Rebecca (Lotus)

19.00-20.30 Restorative yoga mot stress (sluten kurs), Kimiko (Lotus)

 

Onsdagar

10-11.15 Yinyoga för Alla Nivåer, Katja Jasmine)

12-13.00 Vinyasa Flow för Alla Nivåer, Katja (Jasmine)

10-11.30 Mediyoga Grundkurs, sluten kurs, Paola, (Hibiscus)

12-13 Mediyoga för Alla Nivåer, Paola (Hibiscus)

16-17 Meditation enligt Kundalini Yoga för Alla Nivåer, Karin (Hibiscus)

16-16.50 Familjeyoga (Jasmine), Katja

17.15-18.45 Kundalini Yoga Grundkurs, Karin (Hibiscus)

17.30-18.45 Hatha Yoga and Restore Fortsättningskurs, Kimiko (Lotus)

17.30-18.45 Ashtanga Yoga Grundkurs, Bengt (Jasmine)

19.00-20.15 Hatha Yoga & Meditation Grundkurs, Bengt (Jasmine)

19-20.30 Yin Yoga och Meditation för alla Nivåer, Kimiko (Hibiscus)

19-20 Qigong Grundkurs Emma (Lotus)

 

Torsdagar

8.15-9.15 Hatha Flow Edita (Jasmine)

10-11.15 Yin Yoga Edita (Jasmine)

12-13 Yoga Nidra Destress & Restore, Monika (Jasmine)

14-15.15  Gravidyoga, (sluten kurs), Monika (Jasmine)

17.30-18.45 Vinyasa Flow för alla Nivåer, Eva (Hibiscus)

17.30-18.45 Yin Yoga för alla Nivåer, Annette, (Lotus)

19-20.15 Vinyasa Yoga Grundkurs, Eva (Hibiscus)

19-20.30 Mediyoga Grundkurs (sluten kurs), Nana, (Jasmine)

19-20.30 Ashtanga Yoga Första Serien, Bengt (Jasmine)

 

Fredagar

9-10.15 Hatha Flow & meditation för alla, Monika (Jasmine)

12-13 Yin Yoga för alla Nivåer, Katja (Jasmine)

16-17 Teenyoga, Karin (Jasmine) (Paus på sportlov och påsklov)

17:15-18:45 Restorative och Yoga Nidra, Monika (Jasmine)

17-18.30 Kundalini Yoga, Spomenko (Hibiscus)

 

Lördagar

9-10 Yin Yoga  och Meditation för alla nivåer, Kimiko (Jasmine)

10.30-12 Hatha Flow & Meditation för alla Nivåer, Kimiko (Jasmine)

11-12.30 Hormonyoga, (sluten kurs) Gunilla (Hibiscus)

 

Söndagar

10-11 Vinyasa Yoga för alla Nivåer, Katarina (Jasmine)

16-17.30 Yin Yoga för alla Nivåer, Wendy (Jasmine)

Leave a Reply